טיפים והמלצות לתכנון ירח דבש מושלם

arrow
 
 
 

טיפים חשובים לתכנון ירח הדבש המושלם

אודי קובו, מנהל מותג flymoon, עוסק בענף התיירות מזה חמש שנים, במהלכן רכש ידע ומומחיות בתחום החופשות הרומנטיות. ביקשנו מאודי שיספק מנסיונו מספר עצות לתכנון ירח הדבש...
 
 
 

מה מייחד את חופשת ירח הדבש בהשוואה לחופשה רגילה?

בעוד חופשה רגילה יכולה להיות לא מתוכננת, בתקציב מוגבל, ולזמן ארוך, בחופשת ירח דבש רמת הציפיות שונה. זוגות רבים משקיעים כסף רב, כשעל פי רוב משך החופשה מוגבל ועל כן נדרשת מחשבה ותיכנון מקדים.
 

כמה זמן מראש מומלץ לתכנן את חופשת ירח הדבש?

מומלץ להזמין את החופשה הרומנטית לפחות 3 חודשים מראש ולא לחכות לרגע האחרון. אם ניקח לדוגמה את המלדיביים, כדאי לזכור שבתי מלון רבים מציעים הנחה מקסימלית בהזמנה של 90 יום ומעלה. גם בבתי המלון היוקרתיים בתאילנד יש הנחה משמעותית למזמינים מראש. כמו כן, בבתי המלון המבוקשים יש לקחת בחשבון את סוגיית הזמינות. ביצוע הזמנה ברגע האחרון עשוי להצריך אתכם להתגמש בתאריכים, להתקל בבעיית זמינות בבתי המלון המועדפים עליכם ואף לשלם תעריף יקר יותר לאותו מוצר.
 
פליימון
 
 

כמה כסף נהוג להשקיע בירח דבש?

לקוחות ירח דבש בדרך כלל מחפשים אחר חופשות מפנקות בסטנדרט גבוה מאוד, אבל גם זה יכול להשתנות בהתאם לצרכים ולרצונות האישיים של כל זוג וזוג ומכאן גם הפערים במחירים.
לחופשה במלדיביים יש להקציב כ-2500$-3500$ לאדם
לחופשה בתאילנד יש להקציב כ-3500$-4500$ לאדם
לחופשה בסרילנקה יש להקציב כ-2000$-3000$ לאדם
 

מהו משך החופשה המומלץ ביותר לירח דבש?

גם במקרה הזה יש כמובן הבדלים בין הרצונות של הלקוחות, בזמן הפנוי, במגבלת התקציב וכמובן ביעד בו רוצים לנפוש. לדוגמא, לחופשת ירח דבש באיים המלדיביים מומלץ להקדיש 7 לילות נטו, מכמה סיבות. ראשית, רוב המבצעים במלדיביים חלים על חופשות של 7 לילות. כלומר, בהזמנת חופשה לתקופה של שבוע חלים מבצעי "לילות חינם" והתשלום בפועל הוא על 6 או 5 לילות. שנית, התעריפים במלדיביים גבוהים והארכת החופשה מייקרת את החופשה בכמה מאות דולרים לכל יום נוסף. ולבסוף, שבוע נטו במלדיביים הוא פרק זמן בהחלט ממצה ומספק, במיוחד אם אינכם נדרשים להאריך את השהייה בשביל קורסים או פעילויות הדורשות הכשרה (כמו צלילה לדוגמה).

לעומת זאת, משך הזמן לחופשה רומנטית בתאילנד נע בין 3-5 שבועות, מהסיבה שהזוגות משלבים ביקור במספר מקומות. אני ממליץ לשלב בחופשה רומנטית בתאילנד ארבעה איזורים עיקריים, המקיפים את מירב האטרקציות שיש לתאילנד להציע לפי התמהיל הבא: לאזור הצפון (צ'אנג מאי צ'אנג ראי, צ'אנג דאו ופאי) שבו מתקיימות רוב האטרקציות (לדוגמא טיול ג'יפים, אומגות ועוד) רצוי להקצות 4-10 לילות, לחופים המערביים של ים אנדמן (פוקט, קופיפי קראבי וקו-לנטה) רצוי להקצות 6-9 לילות, לאיי מפרץ הגולף בצד המזרחי (קוסמוי, קופנגן וקוטאו) רצוי להקצות 7-14 לילות, ולבנגקוק וקנצ'נבורי שמשמשות גם כערי מעבר וכמרכזים שוקקים, רצוי להקצות 3-7 לילות.

בסרילנקה, לעומת זאת, אני ממליץ על חופשה רומנטית שנעה בין שבוע לשבועיים. הטיול בסרי לנקה עובר במסלול מעגלי, המשלב את מוקדי התרבות, האזורים ההררים והחופים הקסומים. מאחר שהתשתיות בסרילנקה אינן מפותחות מספיק, מומלץ לטייל עם נהג צמוד שמלווה אתכם לאורך כל החופשה ומדריך אתכם בכל האתרים המעניינים ביותר.
 

מהן העונות המומלצות לחופשה רומנטית?

מבחינת מזג האוויר העונה המומלצת ביותר הינה עונת החורף שלנו (נובמבר עד פברואר) שבאזורים הטרופיים חלה העונה היבשה. אבל צריך לקחת בחשבון שבעונה הזאת המחירים מתייקרים באופן משמעותי ועשויים להכפיל את עצמם.

עונת הקיץ שלנו (יוני-אוגוסט) היא כביכול עונה פחות מומלצת מבחינת מזג אוויר, שעשויה להיות גשומה (למרות שבשום תקופה אין ערובה שלא יהיו ימים גשומים), אבל דווקא בתקופה זו יותר זוגות מעדיפים לצאת לחופשה רומנטית. צריך לזכור, שמדובר בתקופה שיש בה ביקושים מאוד גבוהים (בעיקר בקרב מטיילים אירופאים שיוצאים לחופשה בתקופה זו) ומחירי בתי המלון גבוהים.

התקופה ממרץ עד מאי נחשבת לתקופה החמה בה הטפרטורות יכולות להיות מעיקות, ואילו עונת הביניים בספטמבר ואוקטובר דווקא נחשבת לאטרקטיבית לירח דבש. זו תקופה פחות עמוסה וניתן בהזמנה מראש לקבל את המחירים הכי טובים.

בכל מקרה, כדאי לזכור שבמדינות אקזוטיות האקלים הטרופי אומנם עשוי להיות לא יציב, אך גם אם יורד קצת גשם, הטמפרטורות עדיין גבוהות וחווית הטיול לא ממש נפגמת (ולפעמים אפילו מכניס עניין...) לסיכום, בכל יעד מומלץ לבדוק מה מזג האוויר הצפוי ולקחת זאת בחשבון כחלק ממערך השיקולים.